2018/2019


2018/2019



AUDITING COMMITTEE

ANNA MARIA CAMPOS DE ARAÚJO - INCa
Rua Barão de Itambi, 42/801
CEP 22031-000, Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 3970-7812
(+55 21) 3970-7829


DEVELOPMENT COMMITTEE

AYRTON JOSÉ CAUBIT DA SILVA
Rua General Severiano, 90 Sala 300
CEP 22290-901, Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 2173-2097
(+55 21) 2173-2093


EDUCATION AND PROGRAMS COMMITTEE

ZIELI DUTRA THOMÉ - FURNAS CENTRAIS ELÉTIRICAS S.A.
Rua Real Grandeza, 219 - Bloco A - 1601
CEP 22283-900, Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 2528-4434


ELECTION INSPECTION COMMITTEE

RICARDO ANTUNES CORRÊA - NUCLEP
Av. Gal. Euclydes de Oliveira Figueiredo, 200
CEP 23825-410 Brisamar, Itaguai , RJ, Brazil
(+55 21) 3781-4666
(+55 21) 3781-4668


FINANCE COMMITTEE

JOSE VALENTIN LOLICH
Los Berbel 7581
8400 Bariloche, Argentina
(+54 294) 446-1197
(+ 54 294) 444-5149


HOMEPAGE AND PUBLICATIONS COMMITTEE

ALICE CUNHA DA SILVA - WESTINGHOUSE
Rua do Russel 804,SL 450
CEP 22210-010 Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 3983-2664
(+55 21) 97513-1128


HONORS AND AWARDS COMMITTEE

JOSÉ ORPET MARQUES PEIXOTO - ABACC
Rio Branco 123/5º Andar
CEP 20040-005 Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 3171-1216
(+55 21) 3171-1248


MEMBERSHIP COMMITTEE

NOMINATION COMMITTEE

ANTONIO ABEL OLIVEIRA - ABACC
Av. Rio Branco, 123/515
CEP 20040-005 Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 3171-1200
(+55 21) 3171-1248


IRRADIATION SOURCES APPLICATIONS COMMITTEE

NÉLIDA LÚCIA DEL MASTRO - IPEN CNEN/SP
Travessa R, 400, Cidade Universitária
CEP 05508-900 São Paulo, SP, Brazil
(+55 11) 3816-9292 R. 247
(+55 11) 3816-9186


NUCLEAR ENERGY AND ENVIRONMENT COMMITTEE

EDSON KURAMOTO - ELETRONUCLEAR
Rua da Candelária, 65 - 3º andar
CEP 20091-020 Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 2588-7762


NUCLEAR REGULATION AND LICENSING

CLAUDIO UBIRAJARA COUTO DE ALMEIDA - CNEN
Rua General Severiano, 90
CEP 22290-901 Rio de Janeiro, Brazil
(+55 21) 2173-2108
(+55 21) 2295-8696


REPRESENTANTIVE TO INSC (INTERNATIONAL NUCLEAR SOCIETIES COUNCIL)


JORGE SPITALNIK


CONRADO SEMINARIO


DANIEL CORDONIU